O nouă şedinţă extraordinară, pentru aprobarea documentaţiei tehnice a proiectului de înfiinţare a pieţei de gross pentru peşte

După şedinţa extraordinară din 5 februarie, a.c., când consilierii locali au aprobat în unanimitate proiectul denumit ”Înfiinţarea unei pieţe de gross pentru peşte în Municipiul Giurgiu” şi disponibilitatea resurselor proprii ale municipalităţii pentru realizarea acestei investiţii, mâine, 14 februarie, Consiliul Local al Municipiului Giurgiu se va întruni într-o nouă şedinţă extraordinară, pentru aprobarea studiului de fezabilitate şi a principalilor indicatori tehnico-economici aferenţi aceluiaşi proiect.

Termenul limită de depunere a proiectului la Autoritatea de Management a Programului Operaţional pentru Pescuit 2007-2013 este vineri, 15 februarie. Proiectul are o valoare de 1.612.000 euro şi, dacă va trece de evaluarea tehnică şi economico-financiară, va fi finanţat în procent de 100%, cu excepţia T.V.A..

Ultima modificare: 13.02.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Municipiul Giurgiu se află într-un continuu proces de curăţenie a spaţiilor verzi